Betam Kitap Lansmanı

 TÜRKİYE EKONOMİSİNDE BÜYÜME VE YAPISAL SORUNLAR: Betam Araştırma Notları 2008-2012

Şubat 2008’de kurulan Betam, 5 yılını geride bıraktığı günlerde  “TÜRKİYE EKONOMİSİNDE BÜYÜME VE YAPISAL SORUNLAR: Betam Araştırma Notları 2008-2012” başlığını taşıyan kitabını yayınlandı.

Türkiye ekonomisinin güncel ekonomik sorunları üzerine 200’e yakın araştırma notu, 11 çalışma tebliği ve 6 araştırma raporu yayınlayan Betam, halen güncelliğini koruyan ve ilgi odağı olan konuları içeren araştırma notlarından 41 tanesini seçerek bir kitapta topladı.

Büyüme, dış ticaret, işsizlik, kadın, eğitim, politik ekonomi ve çevre sorunlarına eğilen  araştırma notlarını içeren kitabın lansmanı 9 Mayıs Perşembe akşamı Intercontinental Otel’inde düzenlenen yemekli toplantıda gerçekleştirildi. Hoş geldiniz konuşmasını Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr.  Şenay Yalçın’ın gerçekleştirdiği etkinlikte Betam Direktörü Prof. Dr. Seyfettin Gürsel kitabın özet bir sunumunu yaptı.

Sunumu takiben katılımcıların sorularına yanıt veren Gürsel, kitabın Türkiye ekonomisine dair daha birçok araştırmanın yapılmasına vesile olmasını ümit ettiğini söyledi. Gürsel kitabın kamuoyunu bilgilendirme amacı taşıdığını, bunun yanı sıra üniversitelerde kaynak kitap olarak da kullanılabileceğini belirtti.

“TÜRKİYE EKONOMİSİNDE BÜYÜME VE YAPISAL SORUNLAR: Betam Araştırma Notları 2008-2012” başlıklı kitap D&R Mağazaları, İnkılâp Kitabevleri, Nezih Kitabevleri, Remzi Kitabevleri, İnsan Kitap (Beyoğlu), Mephisto, Beyaz Adam, Ada Kitabevi, Kabalcı Kitabevi, YEM Kitabevi, Bahceşehir Book Store, Pandora Kitabevi, Bengi Kitabevi, Libra Kitabevi, Dost Kitabevi(Ankara), Yeni Umut Kitabevi(Ankara) ve www.idefix.com.tr adresinden temin edilebilir.